Wakacje z dziećmi – jak je zorganizować?

Wakacje z małymi dziećmi mogą być świetną przygodą, albo bardzo męczącym doświadczeniem. Chcąc przeżyć wakacje marzeń trzeba przede wszystkim dobrze wybrać miejsce oraz dopasować atrakcje do potrzeb dzieci i dorosłych.

Rower, kajaki i długie spacery

Jezioro, las, cisza i spokój. Bardzo wiele osób marzy właśnie o takim wakacyjnym scenariuszu. Mając małe dzieci trzeba jednak zmodyfikować te plany. Nie znaczy to jednak, że z małymi dziećmi nie można wypocząć i świetnie się bawić.

Augustów to miasto, które jest w stanie zaspokoić potrzeby nie tylko większych, ale również tych mniejszych wczasowiczów. Park linowy, tor kartingowy, czy liczne place zabaw to atrakcje, które będą idealne dla dzieci.

Starsze dzieci świetnie będą bawiły się na wycieczkach rowerowych, których trasy bez problemu można dostosować do możliwości każdego z uczestników. Z mniejszymi dziećmi warto pojechać na wycieczkę po mieście. Augustowskie bulwary to trasa ciekawa, a jednocześnie mało wymagająca. Starsze dzieci można zabrać na wyprawę nad jezioro Kunis czy szlakiem Doliny Rospudy.

źródło: sejnenszczyzna.com

Kolejną atrakcją, którą proponuje Augustów są sporty wodne. Spływ kajakiem, narty wodne, windsurfing czy rejs statkiem wycieczkowym zaspokoi ciekawość nawet najbardziej spragnionych przygód wczasowiczów. Warto pamiętać o obejrzeniu Kanału Augustowskiego, który jest niespotykanym zabytkiem sztuki budowlanej. Rejs kanałem to ciekawa atrakcja zarówno dla małych, jak i dużych.

Słodkie lenistwo

Kolejnym elementem, który jest niezbędny, gdy chcemy odpocząć z dziećmi to wybór odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego.

Posejnele to ośrodek położony na skraju Puszczy Augustowskiej. Stuletni las jest majestatyczny i piękny. Cisza sprzyja relaksowi, a dostęp do czystego jeziora Pomorze zapewni atrakcję dla dzieci.

Plaża, pomost i plac zabaw dla dzieci to atrakcje, które pomogą naszym najmłodszym zapewnić dobra zabawę. Jednocześnie jest to miejsce, gdzie dzieci mogą spotkać nowych znajomych, nawiązać nowe przyjaźnie i spędzić czas z rówieśnikami dając rodzicom odrobinę wytchnienia.

Warto również pamiętać, że Posejnele to idealna baza wypadowa Wilna, Grodna, czy Aquaparku w Druskiennikach.